Ateny – 5 dni

Program wyjazdu

DZIEŃ 1:
Zbiórka na lotnisku, odprawa i przelot do Aten. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten – w programie m.in.:
Akropol – symbol miasta, święte wzgórze, miejsce narodzin cywilizacji europejskiej
Partenon – świątynia patronki Aten to najsłynniejsza budowla Grecji, miejsce kultu antycznych Hellenσw.
Plaka – słynna XIX-wieczna tradycyjna dzielnica, pełna atrakcji przygotowanych z myślą o gustach i upodobaniach turystów, przybywających do Aten z całego świata.
Plac Sintagma – centrum współczesnych Aten, siedziba greckiego Parlamentu, na dziedzińcu, którego znajduje się symboliczny Grσb Nieznanego Żołnierza
Stadion Olimpijski – odrestaurowana wg. starożytnych planów budowla, gościła na swej murawie sportowców startujących w Pierwszej Nowożytnej Olimpiadzie
Powrót do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wyjazd do Delf – miasta położonego u stóp gór Parnasu, gdzie w starożytności urzędowała słynna Pytia, która przepowiadała losy świata. Omfalos – pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do hotelu położonego w kurortowej miejscowosci Loutraki lub Ag Theodori. Zakwaterowanie w hotelu W godzinach popoludniowych kapiel w morzu, spacer . kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:
Śniadanie, po którym wyjazd na Peloponez. Przejazd do MYKEN – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do EPIDAUROS i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki, nastepnie przejazd do NAFPLIO – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy. Powrot do hotelu. W godzinach popoludniowych spacer po uroczym miasteczku, kapiel w morzu. Obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Czas wolny na wypoczynek i kąpiel w morzu. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena

Cena od 1200 zł/os. + bilet lotniczy ok. 935zł/os. (CENA UZALEŻNIONA JEST OD CEN BILETÓW LOTNICZYCH obejmuje:
• Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki)
• 4 noclegi w hotelu 3*
• 4 śniadania + 3 obiadokolacje wg. programu w hotelu w formie bufetu
• Pokoje 3-4-os. z łazienkami
• Opiekę pilota
• Transfery autokarem wg. programu
• Ubezpieczenie podstawowe

Dodatkowe koszty:
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji i przewodnikami (Akropol, Delfy, Mykeny, Epidavros) – ok. 18€/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelu ***, w pokojach wieloosobowych z łazienkami.

Dodatkowe informacje

Podana cena nie zawiera biletów wstępu.
Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu wycieczki może ulec zmianie!
Oferta skalkulowana dla 45 uczniów. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie!
BP Siesta nie odpowiada za zmiany cen biletów wynikające z czynników niezależnych od
organizatora!
Opiekunowie gratis!
Cena wycieczki nie zawiera bagażu rejestrowanego, jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55 x 40 x 20 cm (bagaż jest oznaczany i umieszczany w luku bagażowym bezpłatnie) oraz 1 mała torba o wymiarach nie przekraczających 35 x 20 x 20 cm (bagaż zabierany na pokład)