Chorwacja (7 dni)

Program wyjazdu

Dzień 1

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Chorwacji.

Dzień 2

Przyjazd do Parku Narodowego w Plitwicach - jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer ścieżkami dydaktycznymi i rejs statkiem po największym jeziorze Kozjak. Przejazd na obiadokolację, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z obiektu i przejazd w okolice Trogiru. Zakwaterowanie i czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i przejazd do do Splitu, znanego z najwęższej na świecie ulicy, noszącej wiele wyjaśniającą nazwę „Pusti me da prodem” (przepuść mnie), zwiedzanie Starego Miasta: antyczny Pałac cesarza Dioklecjana z tajemniczymi lochami, przepiękny Perystyl i Złote Bramy Miejskie, Ratusz Miejski z XV w., świątynia Jupitera, port. Przejazd do Trogiru – typowego nadmorskiego miasteczka. Spacer po malowniczej starówce, gdzie można zobaczyć między innymi średniowieczny ratusz z przełomu XIV i XV w., katedrę św. Wawrzyńca z XIII – wiecznym portalem. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 5

Śniadanie i przejazd do Dubrownika, zwanego „Perłą Adriatyku”. Stare Miasto Dubrownika zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. W programie zwiedzania m.in.: Brama Pile, gotycki Klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, Katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, pałac Rektorów z XV w. – dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej – obecnie muzeum, spacer ulicą Stradun, czas wolny (możliwy spacer po murach otaczających Stare Miasto). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i czas wolny do południa. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 7.

Powrót na miejsce zbiorki w godzinach porannych.

Cena

Cena od 1320 zł/os. zawiera:

  • 4 noclegi
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • przejazd autokarem (barek, DVD, WC), opłaty drogowe
  • ubezpieczenie grupowe KL, NNW
  • opiekę pilota
  • podatek VAT
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowe koszty:

PAKIET MINIMUM (obowiązkowy)

Koszty realizacji programu: ok. 15€/os. opłaty wjazdowe i parkingowe, oplata za przewodników lokalnych, taksa klimatyczna.

PAKIET OPTIMUM (fakultatywny)

Bilety wstępu: PN Jeziora Plitwickie – ok. 70 kun/os., Mury w Dubrowniku ok. 50kun/os.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w komfortowym hotelu.

Dodatkowe informacje

Podana cena nie zawiera biletów wstępu.
Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu wycieczki może ulec zmianie!
Oferta skalkulowana dla min. 45 uczniów. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulega zmianie!
BP Siesta nie odpowiada za zmiany cen biletów wynikające z czynników niezależnych od organizatora!
Opiekunowie gratis!